Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Vyhledávání
Přihlášení
Nahoru

Kontakt

Dyntar, spol. s r.o.
Vitiněvěs 132
506 01  Jičín

IČO: 27512614
DIČ: CZ27512614

mobil: +420 602 817 274
email: info@nejlevnejsi-sauna.cz
web: www.nejlevnejsi-sauna.cz

 

sauny kontakt

 

stavba sauny

 

 

Stavba sauny

Stavba sauny-postup

Stavební příprava před vlastní montáží

Důležitá pravidla:

  • Nejprve je potřebné vybrat správný prostor pro stavbu Vaši sauny. 
  • Ideální je, pokud je splněna podmínka možnosti větrání prostoru, kde bude sauna umístěna.
  • Doporučuje se dostatečná izolace zdí, podlahy i stropu. Není zcela ideální, pokud se rozhodnete stavět saunu v neizolovaných sklepních prostorách nebo zahradních sklepech.
  • Ještě před zahájením stavby sauny se doporučuje umístit materiál na cca 14 dnů v prostorách sauny z důvodu získání optimální relativní vlhkosti prostoru, kde bude sauna postavena.

Pokud se rozhodnete pro stavbu sauny svépomocí, je důležité mít vždy na paměti, že tento návod není zcela úplný a obsahuje jen obvyklá doporučení. Pro konkrétní instalaci všech zařízení je dobré nás kontaktovat a při montáží se řídit návodem k použití. Montáž a kompletaci elektroinstalace svěřte odborníkům!

Latě a trámky na konstrukci sauny

Na stavbu základní konstrukce sauny se ideálně hodí smrkové hranoly. Hranoly by měly být vždy silnější, než jakou plánujete použít sílu izolace. Ideální rozměr je 40 x 50 mm. Pokud využíváte pro kotvení latí stěnu, je potřeba mít předem zdi dobře vyrovnané. Tady vám velice dobře poslouží natloukací hmoždinky. Při montáži konstrukce je dobré mít již rozmyšlen i vnitřní prostor sauny, s ohledem na kotvení lavic a realizaci přisávacího a odvětrávacího otvoru.  Již při stavbě konstrukce sauny je potřebné vědět, že dveře sauny se musí z bezpečnostních důvodů otevírat směrem ven. Pamatujte tedy na dostatečný prostor k otevření saunových dveří. Výška sauny by neměla přesáhnout 210 cm a navíc je důležité dodržovat bezpečnostní vzdálenost 110 cm od horní hrany lavice do stropu. Sortiment vhodných latí do sauny najdete i v našem eshopu.

 

PROHLÉDNOUT SI NABÍDKU LATÍ A TRÁMKŮ >>

Izolace do sauny

Do prostoru konstrukce sauny se mezi hranoly umístí izolační minerální vata o minimální tloušťce 40mm. Pro izolaci sauny je zcela nevhodné používat polystyrénové desky. Pokud máte vatu instalovanou mezi hranoly, překryjte ji hliníkovou parozábranou, kterou optimálně připevníte pomocí sponek k hranolům. Hliníková folie především zabraňuje pronikání vlhkosti do samotné izolace, takže zajištění její těsnosti je nemírně důležité, proto doporučujeme všechny spoje ještě oblepit lepící hlinikovou páskou. Velice důležitá je izolace stropu sauny, která by měla mít dvojnásobnou tloušťku než je izolace stěn sauny. Tady je opět nevhodné používat hliníkové fólie vyztužené umělými vlákny.  Izolaci sauny doporučujeme věnovat maximální pozornost a používat jen materiály, které jsou pro izolaci sauny vhodné.

 

 

Palubky do sauny

Na připravenou a zaizolovanou konstrukci sauny s hotovou elektroinstalací, nyní můžete začít pokládat palubky. Směr pokládání palubek je na Vás a závisí na volbě palubek, ale především na vlastní konstrukci kostry sauny. Palubky zcela nedotahujte na těsno. Je nutné počítat s tím, že dřevo, jako přírodní materiál, bude v závislosti na změnách vlhkosti pracovat. Ponechanou vůlí předejdete extrémním projevům dilatace palubek při jejich možném sesychání. Pro ukotvení palubek je ideální použít kolářské hřebíčky, které Vám umožní tzv. skrytou montáž a při pohledu na dřevo nejsou vidět žádné spojovací prvky. Kolářské hřebíčky se zatloukají do drážky pomocí důlčíku z rovnou ploškou. V současné době lze kolářské hřebíčky nahradit speciálními montážními plíšky. Je to jednoduchý plíšek, který nasadíte do drážky a přitlučete k roštu. Výsledkem je palubkové obložení bez jediného viditelného hřebíčku a bez pracného natloukání malého hřebíku přímo do pera. Tyto montážní plíšky mají svůj rozměr, který značí tloušťku dolní části drážky, na kterou je budete nasazovat. Dejte tedy pozor, ať nekoupíte jiný rozměr, než který sedí právě na vaše palubky.

 

 

PROHLÉDNOUT SI NABÍDKU PALUBEK >>>

 

Saunové dveře

Jak jsme již upozornili na začátku, je nutné, aby byly dveře instalovány tak, že jejich otvírání bude vždy do prostoru místnosti (ven). Z bezpečnostních důvodů není možné, aby jste otvírali dveře do prostoru sauny. Materiál saunových dveří je většinou dřevo nebo sklo nebo kombinace obou těchto materiálů. Nechybí ani možnost různých dekorací na dveřích do sauny. Samostatnou skupinu dveří do sauny patří dveře pro venkovní sauny, které jsou většinou více stylové a konstrukčně mohutnější. S ohledem na náročnost výroby dveří doporučujeme saunové dveře k Vaši sauně zakoupit již profesionálně vyrobené. Vyberte si z široké nabídky námi nabízených dveří do sauny v různých designových variacích a rozměrech. Doporučujeme si vybrat dveře již na začátku stavby sauny a počítat při stavbě s jejich požadovaným rozměrem.

 

 

VYBRAT SI DVEŘE DO SAUNY >>>

Saunová kamna

Klasickým zdrojem tepla v sauně jsou saunová kamna na dřevo. Jsou dodávána v různých výkonových variantách. Pro zastánce klasického tradičního saunování je volba těchto kamen vždy na prvním místě.

Druhou skupinu saunových topidel tvoří elektrická saunová kamna. Při jejich použití je nutný odpovídající přívod elektrické energie. Pro menší sauny dostačují saunová kamna s příkonem do 3,5 kW, která lze připojit i na napětí 230V. Větší sauny však potřebují saunová kamna s třífázovou přípojkou 380V. U obou typů kamen je nutné použít proudový chránič, který zajistí bezpečný pobyt v sauně. Výkon topidla má být takový, aby se sauna rozehřála asi do pětačtyřiceti minut. Obecně se dá říct, že na 1m3  sauny potřebujete 1kW výkonu kamen.

Jak jsme již upozornili na začátku, je důležité zajistit proudění vzduchu a z tohoto důvodu potřebujte dostatečný přívod vzduchu do sauny. Do sauny přivádíme v místě pod topidlem vzduch a ten v průběhu saunování odchází horní odvětrávací částí. S ohledem na dobrou cirkulaci vzduchu je vhodné, aby odvětrávací otvor byl na protější stěně sauny. Obvyklá velikost větracích otvorů je asi 50 až 150 cm2. Cirkulaci vzduchu můžeme podpořit instalací ventilátoru. Po ukončení je důležité dbát na dobré odvětrání prostoru sauny. Otázku větrání sauny je dobré vždy řešit individuálně s ohledem na umístění sauny v prostoru.

 

 

 

 

VYBRAT SI Z NAŠÍ NABÍDKY KAMEN DO SAUNY >>>

Lavice do sauny

Způsob konstrukce lavic může být různý, musí však zaručit pevnou konstrukci a bezpečnost. Je potřeba si uvědomit, že do sauny může přijít hodně lidí a posadit se všichni na saunovou lavici a ta se při špatné  konstrukci může zhroutit. Doporučujeme rám saunové lavice vytvořit z hranolů o profilu cca. 90 x 25 mm s příčnými výztuhami zhruba po 500 mm, vše sešroubovat, slepit ev. zakolíkovat. Horní rošt na lavici se pak jen položí na rám a vymezí hranolky, přišroubovanými zespodu. Rám saunové lavice se může přišroubovat přes palubky do zpevňujícího hranolu za palubkami. (v případě, že lavice budou napevno). Také je možné saunové lavice položit na připravené nosné hranoly opět přišroubované do zpevňujících hranolů za palubkami.

Je nutné rozmyslet, jak dlouhá lavice může být, aby uprostřed při zatížení nepraskla. Závisí to hlavně na rámu lavice. V případě nutnosti je potřeba přidat podpůrnou konstrukci, např. nohy, nebo kozlík.

Důležité upozornění. Veškeré šrouby a kovové spojovací prvky lavic je nutné mít na spodní části lavic. Zabráníte tím nepříjemnému popálení v případě kontaktu s kůží.

 

 

 

LAVICE DO SAUNY Z NAŠÍ NABÍDKY >>

Výběr saunových doplňků

Doplňky do sauny a pro saunování tvoří nedílnou součást celkové pohody a relaxace při pobytu v sauně. Vyberte si v našem eshopu z bohaté nabídky saunových doplňků. Pokud si nebudete vědět rady, rádi Vám s výběrem poradíme. V naši nabídce nechybí ani dárkové sety, které jsou ideálním dárkem pro každého milovníka saunování.

MÁM ZÁJEM O SAUNOVÉ ESENCE >>
 

MÁM ZÁJEM O MEDOVÉ KRÉMY >>

 

Bezpečnost při stavbě sauny

V případě nejasností při stavbě sauny se na nás neváhejte obrátit. Rádi Vám poradíme a pomůžeme.

Elektroinstalaci svěřte do rukou vyškolených profesionálů.

Při montáži a výběru saunových kamen se s námi poraďte a vlastní připojení nechte na odborníkovi.

Zabezpečte celkový provoz sauny proti nechtěnému použití dětí.

I pobyt v sauně má svá bezpečnostní pravidla. Seznamte se s nimi a dodržujte je.

Vyhledávání

Akční nabídka

 

 

Valid XHTML 1.1

Novinky > Články

Co všechno byste si měli do sauny pořídit

27.03.2019
Saunování nabývá na oblibě i v tuzemsku. Není divu, protože poskytuje možnost příjemné relaxace spojené s očistou těla i ducha.
Více...

Saunové doplňky a příslušenství

26.02.2019
Pobyt v sauně nám mohou zpříjemnit různé tradiční i netradiční doplňky. Od pomůcek na měření času,teploty a vlhkosti v sauně,přes různé masážní žínky,kartáče,vihty až po vůně do sauny a saunové kameny. Záleží jen na vás, čím si pobyt v sauně zpříjemníte.
Více...

Designová sauna TRIDA

05.02.2019
Že je sauna TRIDA extra třída, o tom není pochyb. Dokazuje to hned několika svými přednostmi, kterými jsou: maximální pohodlí, jedinečný výhled do prostoru a netradiční design.
Více...

Aromatické esence: Chcete být zdraví a cítit se svěží?

31.01.2019
Chcete dát Vašemu saunování nový rozměr? Dopřát si větší pocit klidu a relaxace? Poté musíte vyzkoušet kouzlo aromatických saunových esencí.
Více...

Jak vybrat saunový textil

17.01.2019
Vybrali jste si tu správnou saunu a těšíte se, jak ji začnete využívat? Gratulujeme, abyste si ji mohli užívat naplno, potřebujete si ještě vybrat ten správný textil. Jednak potřebujete doplňky do sauny a také něco na sebe.
Více...
Archiv

Nejnakupovanější

Tvorba webových stránek – AiVision, s.r.o. | Eshop řešení AiShop

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Pro více informací klikněte zde. Používáním webu vyjadřujete souhlas.Souhlasím