Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Vyhledávání
Přihlášení
Nahoru

Kontakt

Dyntar, spol. s r.o.
Vitiněvěs 132
506 01  Jičín

IČO: 27512614
DIČ: CZ27512614

mobil: +420 602 817 274
email: info@nejlevnejsi-sauna.cz
web: www.nejlevnejsi-sauna.cz

 

sauny kontakt

 

stavba sauny

 

 

Novinky > Články

Saunové doplňky a příslušenství

26.02.2019
Pobyt v sauně nám mohou zpříjemnit různé tradiční i netradiční doplňky. Od pomůcek na měření času, teploty a vlhkosti v sauně, přes různé masážní žínky, kartáče, vihty až po vůně do sauny a saunové kameny. Záleží jen na vás, čím si pobyt v sauně zpříjemní

Jednak jsou to různé měřiče fyzikálních veličin – teploměry a vlhkoměry v různém designu a provedení (dřevo, nerez, klasické bimetalové či digitální) nebo přesýpací hodiny.Přesýpací hodiny vám odměří délku vašeho času stráveného v sauně. Hodiny jsou určeny pro použití v sauně a vydrží vysoké teploty i vlhkost. Většina přesýpacích hodin změří až 15 minut, což je nejoblíbenější doba jednoho saunovacího cyklu. Po přesypání stačí otočit a čas běží dál.

                   

U nás ne zcela standartní pomůckou je vihta neboli saunová metla, věník, vasta. Používá se především ve Finsku, ale velkou oblibu si našla i u nás.

Pro lepší pocit ze saunování se saunující šlehají metlami s litím. Přivádějí si tím více tepla na kůži a vdechují silice a vonné látky z rozdrcených listů. Příjemné využití k masážím různých tělesných partií a novým zážitkům ze saunování. Vihtu stačí jen namočit do vody a můžete začít.

   

Zatímco Finové používají během saunování tradiční vihty, nejčastěji z březového listí, kterými si „masírují“ tělo u nás dáváme spíše přednost masážním kartáčům nebo žínkám. Masáží těla v sauně docílíte většího prokrvení buněk, ze kterých pak lépe odchází nečistoty. K dostání jsou v různých tvarech a velikostech a je jen na vás co vám bude vyhovovat a jaký si vyberete. Kartáče i žínky se dají používat i běžně během sprchování.

Oblíbeným doplňkem jsou také podhlavníky nebo zádové opěrky, které slouží jako opěrka pro hlavu popřípadě záda.

Pro zvlhčení vzduchu v sauně mohou být na topidlech umístěny (nebo zavěšeny nad topidlem) i odpařovací misky s vodou. Pokud máte rádi saunování při nižších teplotách nebo chcete saunování povznést na vyšší úroveň. Doporučujme používat vonné esence či ovocné a bylinné směsi. Použití je jednoduché - esenci stačí nakapat do misky s vodou a nechat rozvonět. Intenzitu vůně si volíte sami.

   

Parní nárazy lze provádět pomocí vědra a naběračky, opět jsou dostupné v různých materiálech (dřevo, nerez, hliník,…) a provedeních.

    

Dalším doplňkem bývají reproduktory (pro muzikoterapii) vestavěné pod lavicemi v úrovni cca 30 cm od země, popřípadě speciální (vodě a teplu odolná) provedení, která mohou být umístěna pod stropem sauny.

Saunové kameny jsou důležitou součástí výbavy potírny, respektive saunového topidla. Díky své schopnosti akumulace vyrovnávají teplotní rozdíly procházejícího vzduchu a také stíní sálání z topných spirál. Omyté kameny se na topidlo umisťují do speciálních roštů nebo přímo mezi spirály tak, aby větší kameny byly vespod a menší navrchu. Zároveň je nutné kameny seskládat tak, aby kolem nich mohl proudit vzduch. Většinou se používají kameny na bázi žuly nebo železné rudy. Kameny musí dlouhodobě odolávat vysokým teplotám, a proto se postupem času jejich účinky snižují a je nutné je čas od času obměňovat. U veřejných saun je doporučena výměna 1x ročně a u domácích sauna cca po 2 letech.

  

Saunování zdar!

Vyhledávání

Akční nabídka

 

 

Valid XHTML 1.1

Novinky > Články

Saunové doplňky a příslušenství

26.02.2019
Pobyt v sauně nám mohou zpříjemnit různé tradiční i netradiční doplňky. Od pomůcek na měření času, teploty a vlhkosti v sauně, přes různé masážní žínky, kartáče, vihty až po vůně do sauny a saunové kameny. Záleží jen na vás, čím si pobyt v sauně zpříjemní
Více...

Designová sauna TRIDA

05.02.2019
Že je sauna TRIDA extra třída, o tom není pochyb. Dokazuje to hned několika svými přednostmi, kterými jsou: maximální pohodlí, jedinečný výhled do prostoru a netradiční design.
Více...

Aromatické esence: Chcete být zdraví a cítit se svěží?

31.01.2019
Chcete dát Vašemu saunování nový rozměr? Dopřát si větší pocit klidu a relaxace? Poté musíte vyzkoušet kouzlo aromatických saunových esencí. Aromatické esence saunu nejen příjemně provoní, ale díky účinným látkám v nich obsažených, nabízejí pozitivní úči
Více...

Jak vybrat saunový textil

17.01.2019
Vybrali jste si tu správnou saunu a těšíte se, jak ji začnete využívat? Gratulujeme, abyste si ji mohli užívat naplno, potřebujete si ještě vybrat ten správný textil. Jednak potřebujete doplňky do sauny a také něco na sebe.
Více...
Archiv

Nejnakupovanější

Tvorba webových stránek – AiVision, s.r.o. | Eshop řešení AiShop

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Pro více informací klikněte zde. Používáním webu vyjadřujete souhlas.Souhlasím